Ezúttal is kezdjünk egy kis elmélettel. Családonként a bevételi források nagyon eltérőek lehetnek, mégis alapelveket és rendszert lehet bele vinni.
Nézzünk néhány alapelvet, amit végig kell gondolnod:
Milyen bevételeitek lehetnek?
A bevételeket további két nagy csoportra lehet osztani: rendszeres, időszakos, és időnként megjelenhetnek az alkalmiak is.
Érdemes nagyobb családoknál a bevételeket akár személyekre is lebontani. Ne feledjétek, egy család működéséhez nemcsak a pénzügyi bevételek számítanak, hanem a ráfordított idő és munka is. Becsüljétek meg a család minden tagjának erőfeszítését, amit a háztartásért tesz és nem forintosítható.
Ha valamilyen bevételforrást kihagytam és Neked van, írd meg a hozzászólások között!
Ha kész vagy, nézd meg,10 év alatt mennyi lesz a bevételed, ha semmi nem változik! Ugye elég szép összeg jött ki? Na, ezzel kell jól bánni.
Bevételnövelési lehetőségeidet is vedd számba arra az esetre, ha nem vagy elégedett a bevételeiddel, ha úgy érzed, egy lábon áll a családi költségvetés, ha nem akkor szeretnél csak kapkodni, amikor egy esetleges bevétel kiesik a családi kasszából. Milyen ötleteid vannak a bevétel növelésre? Írd meg!
Ha kész vagy a leckével, olvasd el, miért fontos a családi likviditási alap szempontjából, hogy ne egy, hanem lehetőleg több helyről származzanak a bevételek.